Günümüzde Almanca dilini öğrenme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Gerek Almanya’daki Türk göçmenler ve Türkiye’de bulunan Alman şirketleri gerekse de Türkiye’yi ziyaret eden Alman turistlerden dolayı Almanca dilini öğrenme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Bir yabancı dilin insana katkıları saymakla bitmez. Ülkemizin jeopolitik, ekonomik, akademik ve kültür zenginliği ile harmanladığı bilgi birikimi ile “en az bir yabancı dil (İngilizce) bilen yüksek kültürlü ve başarılı bireyler yetiştirilmesi” hedefi, bakanlık müfredatına uygun olarak özel kurslar ile başarılı şekilde yürütülmektedir. Daha profesyonel kariyer ve akademik hedeflere ulaşmanın yolu ise ikinci bir yabancı dil (Almanca) öğrenmekten geçer.

Özellikle ülkemiz içi ve dışında ingilizce kadar etkili ve yararlı olan Almanca, başta Almanya,  Avusturya,Belçika ve Lüksemburg  gibi önemli Avrupa ülkelerinin resmi dili olarak bilinir. Dünya’da ülke ismiyle anılan bazı mühendislik ve akademik bilim alanlarının; biyoloji, fizik, felsefe, moleküler bilim, sanat tarihi gibi eşsiz eserlerin kaleme alındığı uzmanlık konularında da, Almanca eserlere rastlanır. Almanca bilenlere Almanya gibi Avrupa ülkelerinde de yüksek eğitim imkânlarındaki ekstra getiriler, göz ardı edilmemelidir.

Akademik kariyer kadar, ticari konularda başarı ve çeşitli sektörlerde iş fırsatlarına da daha kolay ulaşılabilir. Ülkemizde faaliyetleri olan 1000’den fazla Alman şirketinin olduğu hatırlatılırken, sezonunda 3 milyonu aşan Alman turistin ülkemize geldiği ve turizm sektöründe ki ihtiyaçta unutulmamalıdır.

Profesyonel kariyer ve sosyal hayata katacağı fırsatlar düşünüldüğünde, Almancayı ister ilk yabancı dil, ister ikinci yabancı dil olarak öğrenmek, yaşam kalitesinin ciddi şekilde değişmesini sağlayacaktır. 1997’den beridir, Zonguldak’ta yabancı dil okulu olarak, konusunda en kaliteli ve etkili şeklide hizmet veren 3F ingilizce kursu, yabancı dil eğitimindeki tecrübelerine Almanca eğitimini de ekleyerek, gelişmiş ülkelerindeki kültür seviyelerini hedefleyen her yaştan bireylere, profesyonel eğitimcileri ve programlarıyla Almanca kurs ve tercümanlık hizmetleri sunar.

ZONGULDAK 3F İNGİLİZCE KURSU & YABANCI DİL TERCÜME BÜROSU | Zonguldak İngilizce Kursu | Zonguldak Tercüme Bürosu

Kurslarımız ve Eğitimlerimiz

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.